Pokerde Bir El Nasıl Yapılır ?

31 Ekim 2019 Posted in Genel by Yorum yapılmamış

Pokerde ilk etapta oyun kurallarını öğrendikten sonra bir eli nasıl yapabilirsiniz bunu öğrenmeniz gerekir. Süreç ilerleyip tecrübe kazandıktan sonra Pokerde Nasıl Profesyonel Olunur ? sorusunu araştırmaya başlayabilirsiniz. Ama ilk hedefiniz oyun kurallarını öğrenmek ve poker eli nasıl yapılır bunu öğrenmek.

Poker Eli Nasıl Yapılır ?

Genelde oyuncular için iki tip kart vardır:

  1. Hole Kartlar – Bunlar ayrı bir oyuncuya dağıtılan kartlardır, sadece ellerine dağıtıldıkları oyuncu tarafından kullanılabilir.
  2. Topluluk Kartları – Bunlar masanın ortasındaki dağıtılmış kartlardır ve tüm oyuncuların ellerinde kullanması için uygundur.

Oynadığınız bireysel oyunun kurallarına bağlı olarak, Kartlar ya “yüz yukarı” dağıtılır, böylece herkes onları görebilir ya da “yüz aşağı” olur, böylece yalnızca kendilerine dağıtılan oyuncu görebilir. Bir elin nasıl oynandığı, hangi poker oyununu oynadığınıza bağlı olarak değişecektir, ancak size bir fikir vermek için, en popüler Poker – Texas Holdem Poker türünden bir örneğe bakalım.

Texas Holdem’de her oyuncuya iki Hole (delik) kartı dağıtılır, bu kartlar ön yüzleri açık olarak dağıtılır ve sadece oyuncu kartların ne olduğunu bilir. El süresince, masanın ortasında herkesin görmesi için toplam 5 ortak kart dağıtılır. Bu topluluk kartları, tüm oyuncuların ellerinde kullanması için paylaşılır ve kullanılabilir.

Artık pokere iyi bir giriş yapmaya devam etmek için diğer makalelere bakmaya devam edebilir, gereken temel poker kurallarını anlayabilirsiniz. Gelişme gösterdikten sonra, öğrenmek için bir oyun seçmenin zamanı gelecektir. Poker oyunları ve kuralları ile ilgili makalelerimize göz atarak bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın

*

code